Akce v knihovně

1. prosince se konalo poslední letošní čtení pro děti. Tentokrát na téma Vánoční pohádky. Všem návštěvníkům děkujeme za jejich přízeň a těšíme se na viděnou i v roce 2015.

Jenda M. a Jenda Ch. zadumáni nad jednou z pohádkových knih.

Dne 4. 11. se v Městské knihovně Neveklov konala přednáška Mgr. Michala Sejka. Návštěvníci se ledva vešli na připravená místa. Děkujeme návštěvníkům a děkujeme Mgr. Michalu Sejkovi za jeho čas, který věnoval přípravě i samotné akci, taktéž za možnost nahlédnout do jím zapůjčených materiálů.

 

Dne 20. 10. se nám vydařilo další čtení s Kamilou Sejkovou. Tentokrát na téma Není drak jako drak. Povídání a čtení nejen o dracích navštívilo (a doufáme, že i bavilo) 41 návštěvníků! Děti mimojiné dokončily draka, kterého pro ně Kamila Sejková připravila. Na ocas mu uvázaly mašle s tajnými přáníčky.

V Městské knihovně Neveklov proběhla 25. září 2014 akce Setkání s podzimem. Dětem opět předčítala paní Kamila Sejková. S dětmi si četla a povídala o podzimu a o zvířátkách. Sešlo se zde téměř 20 dětí v doprovodu rodičů. Věříme, že se všem zúčastněným akce líbila a uvidíme se s nimi při dalším čtení.

Pohádkové dopoledne pro nejmenší (čtení a povídání nejen o zvířátkách) pořádala Městská knihovna v Neveklově 20. března. Dětem přišla předčítat paní Kamila Sejková. Pro děti mimo jiné vybrala krásné pohádky Jiřího Kahouna o včelích medvídcích. Děti si  mohly listovat dalšími knihami v knihovně nebo s ostatními hledat zatoulaná plyšová zvířátka, která pro tuto příležitost knihovně darovala paní Irena Vrkoslavová. Do knihovny dorazilo 11 malých lidiček v doprovodu 8 maminek a věřím, že se jim dopoledne v knihovně líbilo a budou se těšit na další taková. Paní Kamile Sejkové ze srdce děkuji za její čas a skvělé nápady.

 

Knihovnické dopoledne s Mateřským centrem se ve středu 26. 2. 2014 více než vydařilo. Sešlo se zde 10 dětí, 6 maminek a ač se z těchto čísel nikomu netočí hlava, věřte, že knihovna byla plná. Děti měly možnost užít si nového prostředí v knihovně, prohlédnout si spousty knížek, ale zejména pak pracovat s vystřihovánkami zvířátek, což bylo hlavní téma setkání. Doufám, že maminkám i dětem se v knihovně líbilo a brzy se zde opět uvidíme.